Obecnie wybór różnych rodzajów instalacji oraz pieców c.o. jest naprawdę bardzo duży. Można więc kierować się wygodą użytkowania, nowoczesnością, zastosowaniem ekologicznych rozwiązań czy też ceną. Z pewnością najtańsze są używane kotły c.o., a jak wygląda sytuacja jeśli chcemy kupić nowe urządzenie?

Jeśli stawiamy na nowoczesne rozwiązania, takie chociażby jak piece typu SAS należy przygotować się na wydatek rzędu od 2 500 do 4 000 zł. Wszystko zależy od tego jaką wersje się wybierze. Jeśli ktoś chce mieć piec z górnym i dolnym spalaniem oraz nadmuchem musi być przygotowany na nieco większy wydatek. Pośród innych wygodnych rozwiązań na pewno warto wymienić kotły z podajnikiem. Dzięki automatycznej pracy urządzenia nie trzeba dosypywać do niego ręcznie węgla, drewna czy ekogroszku. Jednak najlepsze piece tego typu kosztują nawet ponad 5 000 zł. Do najtańszych nie należą także piece na biomasę, ale trzeba brać pod uwagę że materiał, którym są zasilane jest naprawdę tani. Poza tym są one proekologiczne.

Wiele osób decyduje się na kupno pieców gazowych lub elektrycznych. Są one niewielkie, więc nie trzeba ich instalować w osobnej kotłowni. Poza tym są bardzo wygodne w użyciu, bo wszystko programuje się z góry i potem nie trzeba już w ogóle ingerować w pracę urządzenia. Gaz i prąd są też oczywiście łatwo dostępne. Jednak jeśli chodzi o rachunki, to pobór prądu z pewnością wychodzi drożej niż gazu. Z kolei cena przeciętnego pieca elektrycznego jest niższa niż gazowego i wynosi około 2 500 zł. Urządzenia gazowe kosztują średnio 3 000 zł. Naturalnie można też kupić bardziej skomplikowane i nowocześniejsze modele. Wszystko zależy od możliwości i potrzeb osoby, która będzie korzystała z danego kotła. Poza tym zawsze warto brać także pod uwagę wydajność danego rodzaju ogrzewania, koszty jego zasilania oraz warunki, do jakich instalacja ma być dostosowana. Decyzji o wyborze rodzaju instalacji i pieca c.o. nie podejmuje się w ciągu godziny. Jest zawsze przemyślana i odpowiednio dostosowana do projektu danego domu czy budynku.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 15945 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 409

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/ceny-piecow-do-centralnego-ogrzewania/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:414 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/load.php(677): do_action( in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 414