Elektryczne ogrzewanie domu i wody nie jest jeszcze w Polsce zbyt popularne, chociaż niewątpliwe docenia się takie rozwiązanie w Europie, ze względu na jego ekologiczny charakter. Natomiast u nas z pewnością znacznie taniej wychodzi stosowanie kotłów na węgiel.

Pomimo wszystko coraz więcej osób stawia na ekologiczne i jednak także dość wygodne rozwiązanie w postaci centralnego ogrzewania elektrycznego. Piece elektryczne c.o. stosowane są do wodnych instalacji grzewczych. Instalacje te mogą być oczywiście bardziej lub mniej skomplikowane i od tego zależy ich cena. Jeśli ktoś zdecyduje się na przykład na ogrzewanie podłogowe musi się liczyć z odpowiednimi kosztami. Często jednak droższa instalacja może pozwolić na późniejsze oszczędności związane z jej użytkowaniem. Dużą zaletą kotłów elektrycznych jest to, że nie wymagają ingerencji z zewnątrz, aby prawidłowo pracować. Mają one odpowiednie sterowanie i regulatory, które umożliwiają zaprogramowanie pożądanej temperatury. Może się ona oczywiście zmieniać w ciągu doby, jeśli tak chcą domownicy. Poza tym elektryczne piece centralnego ogrzewania są przystosowane do współpracy z instalacją wodną, co jest zresztą dość oczywiste. Ich zaletą jest również to, że są zwykle niewielkie. Nie ma więc problemu z ich zainstalowaniem.

Jeśli ktoś zastanawia się czy wybrać piec elektryczny czy może jednak lepiej kocioł gazowy lub na paliwo stałe powinien na pewno brać pod uwagę, że można obecnie kupić energooszczędne piece elektryczne. Dodatkowa możliwa oszczędność związana jest z kupnem wersji podstawowej pieca, która nie zawiera naczynia przeponowego. Chociaż z pewnością usprawnia ono działanie całej instalacji poprzez odpowiednią regulację ciśnienia, objętości wody oraz uzupełnianie jej ubytków. Nie ma wątpliwości, że elektryczne ogrzewanie c.o. jest nowoczesnym rozwiązaniem, a producenci instalacji i kotłów oferują coraz lepsze i tańsze rozwiązania. Jeśli weźmie się pod uwagę wygodę użytkowania, ekologiczny charakter, a także możliwość wybrania opcji, która pozwoli jednak zminimalizować rachunki za prąd, to zwykle dochodzi się do wniosku, że warto zainstalować w domu elektryczne ogrzewanie.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 15559 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 409

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/piece-c-o-elektryczne/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:414 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/load.php(677): do_action('shutdown') #7 [ in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 414