Czy warto kupować używane piece do centralne ogrzewania? Oczywiście wiele zależy od tego gdzie je nabywamy. Jeśli od znajomego albo od firmy zajmującej się sprzedażą takiego sprzętu raczej nie powinno być z nim problemów.

Istnieją na polskim rynku firmy, które zajmują się demontażem, rozbiórką i wyburzaniem budynków oraz mieszkań, głównie w Niemczech. Ponieważ na zachodzie jest duże zapotrzebowanie na pozyskiwanie kolejnych terenów pod nowe inwestycje wiele zbyt słabo wykorzystywanych budynków zostaje przeznaczonych do wyburzenia. Jednak tak naprawdę zarówno one, jak i ich wyposażenie są w pełni sprawne. Stąd pomysł aby sprzedawać między innymi wymontowane piece c.o.  Są one zawsze w dobrym stanie, nie są też w ogóle zniszczone. Ponieważ były używane aż do momentu demontażu nie trzeba się obawiać, że nie zadziałają prawidłowo. Co prawda nie są to najnowocześniejsze kotły typu SAS, ale spokojnie można znaleźć urządzenia w pełni zautomatyzowane i spełniające aktualne wymogi zaawansowanego technicznie sprzętu. Mogą sprawnie działać nawet do 30 lat.

Najczęściej w firmach sprzedających używane kotły z Niemiec można znaleźć akumulacyjne piece elektryczne. Wykorzystują one prąd, który sprzedawany jest w tańszej taryfie nocnej. W związku z tym ich używanie jest dość ekonomiczne. Nie trzeba też ponosić zbyt wysokich kosztów związanych z ich eksploatacją. Zresztą podobnie jest z montażem, który jest stosunkowo prosty i nie wymaga osobnej kotłowni. Praca pieców regulowana jest przez specjalne termostaty. Dużym plusem jest także to, że tego rodzaju piece są proekologiczne, bo nie wytwarzają żadnych zanieczyszczeń. Firmy, które sprowadzają je z zachodu gwarantują ich 100% sprawność. Nie mogą oszukiwać pod tym względem, bo byłaby to dla nich bardzo zła reklama. W związku z tym na pewno warto rozważyć zakup używanego pieca c.o. Może się okazać, że będzie on znacznie lepszy, bardziej nowoczesny i łatwiejszy w obsłudze niż nowe urządzenie kupione w podobnej cenie. Jest bowiem sprawą oczywistą, że każdy piec używany musi zostać sprzedany w odpowiednio niższej cenie, nawet jeśli jest całkowicie sprawny i stosunkowo nowy.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 15560 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 409

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/uzywane-piece-c-o/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:414 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/503.pl/wp-includes/load.php(677): do_action('shutdown') #7 [inte in /home/xjd/public_html/503.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 414